Ceiling moldings - check the Prestige Molding offer! - Prestige-molding.pl

Ceiling moldings - check the Prestige Molding offer!

Listwy sufitowe, często nazywane również gzymsami, są jednymi z najważniejszych elementów dekoracji, które znacząco wpływają na uzyskanie odpowiedniej aranżacji wnętrz. Wybór tego typu elementów sztukaterii wewnętrznej jest ogromny, bowiem dostępne są zarówno gładkie, jak i bardzo bogato zdobione modele. Bez żadnego problemu można więc je dopasować do dowolnego pomieszczenia i każdego wystroju wnętrz. Łatwy montaż oraz prosta obróbka pozwalają dodatkowo na samodzielnie umieszczenie sztukaterii pod sufitem. Firma Prestige Molding podpowiada, jakie można wyróżnić rodzaje listw sufitowych i do jakiego typu aranżacji warto je zastosować!

Spis treści:
Podstawowy element sztukaterii wewnętrznej
Rodzaje
Modele styropianowe
Gładkie modele
Modele dekoracyjne
Sposób montażu
Nasza oferta

Listwy sufitowe - podstawowy element sztukaterii wewnętrznej
Listwy sufitowe to jeden z podstawowych elementów sztukaterii, czyli elementów przeznaczonych do dekorowania wnętrz różnymi elementami ozdobnymi. Ten trend architektoniczny, wywodzący się już z czasów antycznych, pozwala w bardzo niekonwencjonalny sposób stworzyć wyjątkową atmosferę pomieszczenia i podkreślić jego indywidualny charakter. Warto zauważyć, że wprowadzenie sztukaterii do mieszkania lub domu sprawia, że zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, całość wystroju staje się nowoczesna oraz elegancka.

Sztukateria dzieli się na dwa rodzaje: zewnętrzną i wewnętrzną. Wszelkie dekoracje służące ozdabianiu ścianom, w tym właśnie listwy sufitowe, zalicza się do sztukaterii wewnętrznej. Oprócz tego w tej kategorii wyróżnia się jeszcze kolumny, narożniki, rozety, a także listwy okienne.

Listwy dekoracyjne pozwalają zarazem w bardzo klasyczny, ale również estetyczny sposób wykończyć aranżację wnętrza. Ponadto stwarzają bardzo płynne przejścia pomiędzy sufitem, a ścianą, jednocześnie zwiększając optycznie wysokość całego pomieszczenia. Dzięki temu okazują się być niezastąpionym dodatkiem w przypadku małych i ciasnych mieszkań sprawiając, że mieszkanie wydaje się być o wiele bardziej przestronne.

Rodzaje
Aby zbudować odpowiednią harmonię pomieszczenia konieczne jest umiejętne dobranie wszystkich detali. Jedna z głównych ról w dekoracji wnętrz przypada wiec listwom sufitowym. Można wybierać pomiędzy listwami styropianowymi, duropolimerowymi oraz poliuretanowymi. Każde z nich mają inne zastosowanie i skutecznie wpływają na niecodzienną atmosferę w różnego typu wnętrzach.

Modele styropianowe
Modele przysufitowe styropianowe są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych części sztukaterii wewnętrznej. Doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Wykorzystuje się je również do podkreślania ponadczasowego minimalizmu charakterystycznego dla skandynawskiego stylu. Idealnie pasują także do salonów oraz sypialni utrzymanych w konwencji greckiej. Zastosowanie takich detali w pomieszczeniach stanie się więc idealną opcją dla osób, które cenią sobie oryginalność oraz indywidualność.

Montaż sztukaterii jest także świetną alternatywą dla klasycznych tapet, które są nie tylko nietrwałe, ale również powoli wychodzą z mody. Wystarczy więc jedynie pomalować całą ścianę na wybrany przez siebie kolor oraz dobrać odpowiednie listwy i zręcznie przymocować je w wybrane miejsce. Takie elementy sztukaterii wewnętrznej można umieścić jako dekorację przy samym suficie lub w górnej części ściany. Ich niekonwencjonalny kształt sprawi, że nawet z pozoru nudne wnętrze nabierze charakteru oraz klasy. Tego typu zdobienia można również użyć przy łączeniu ścian z sufitem. Ze względu na zastosowanie styropianu w całości pokrytego tynkiem do produkcji artykułów przysufitowych, elementy mogą zostać zamontowane w każdego rodzaju pomieszczeniach.

Gładkie modele
Modele te dzielą się na duropolimerowe i poliuretanowe. Są to niezwykle gładkie zdobienia, które sprawiają, że wnętrze staje się bardzo eleganckie, pozostając jednak utrzymane w modnym, minimalistycznym stylu. Świetnie sprawdzają się więc jako dodatek w mocno udekorowanych już pomieszczeniach, ponieważ w żaden sposób nie odciągają uwagi od innych dekoracyjnych detali, a stają się ich tylko doskonałym dopełnieniem.

Takie listwy idealnie pasują do bardzo nowoczesnych wystrojów, jednak warto je również wykorzystać np. w aranżacjach retro, art deco, starożytnych, a nawet dworskich. Można je również dopasować do antycznych mebli.

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday January February March April May June July August September October November December