Listwy karniszowe ozdobą Twojego domu - Prestige-molding.pl

Listwy karniszowe ozdobą Twojego domu

Listwy karniszowe to idealna alternatywa dla osób, które nie chcą, aby we wnętrzach ich domu karnisze lub szyny sufitowe wysuwały się na pierwszy plan. Dzięki sztukaterii tego typu możesz zrezygnować z budowania osłon z płyty gipsowo-kartonowej, które mogą zaburzać proporcje pomieszczenia. Teraz uzyskasz taki sam, a nawet bardziej elegancki efekt, szybko i bez wysiłku za pomocą naszych listew karniszowych Prestige Molding.

Spis treści:

Czemu służy montaż listew karniszowych?

Niezależnie od tego, czy nasze wnętrza są bardzo mocno przeszklone, czy mają standardową liczbę okien, aby zachować w mieszkaniu odpowiedni poziom prywatności, często decydujesz się na osłonięcie ich ozdobnymi zasłonami i firanami, które można dodatkowo podkreślić montując listwy karniszowe. Firany i zasłony są bowiem bardzo funkcjonalne, ponieważ nie tylko chronią Cię przed spojrzeniami z zewnątrz, ale także pięknie dopełniają wystrój pomieszczeń i pozwalają odpowiednio wyregulować ilość światła wpadającego do mieszkania. Chociaż dekoracyjne tekstylia prezentują się bardzo estetycznie, konstrukcje, na których są zawieszone często zamiast zdobić, szpecą nasze wnętrza. Właśnie wtedy pomocą przychodzą listwy, których celem jest zamaskowanie szyn sufitowych lub karniszy, a także dopełnienie aranżacji wnętrza w dowolnie wybranym przez nas stylu.

Sprawdź u nas!

W ofercie Prestige Molding znajdziesz zarówno modele niezwykle klasyczne o prostej linii, które idealnie odnajdą się w nowoczesnym mieszkaniu, a także warianty bardzo ozdobne, doskonałe dla stylu tradycyjnego i glamour. Estetyczny wygląd to jednak nie jedyny atut tej sztukaterii. Jest ona bowiem również niezwykle wytrzymała, a jednocześnie bardzo lekka, łatwa w obróbce i montażu. Możesz bez trudu przykleić ją samodzielnie, a dodatkowo także pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor.

Jak dobrać maskującą listwę karniszową montowaną przy suficie do wystroju wnętrza?

W naszej ofercie znajdziesz dwa typy listew sufitowych maskujących przeznaczonych do kamuflowania szyn i karniszy. Są to przede wszystkim listwy proste, imitujące zwykłe zabudowy z karton-gipsu, a także sztukateryjne, podobne do listew przysufitowych. Odpowiednie elementy wykończeniowo-dekoracyjne tego typu należy dobrać na podstawie zarówno stylu aranżacji wnętrza, jak i wielkości pomieszczeń. Tylko w ten sposób uda Ci się stworzyć wykończenie o spójnej stylistyce, które będzie prezentowało się estetycznie i da określony efekt wizualny, odpowiednio powiększając przestrzeń lub nadając jej przytulności. Nie bez znaczenia jest także typ dekorowanego mieszkania. Inne wzory sprawdzą się bowiem w nowoczesnym budownictwie o surowym charakterze, a zupełnie inne w klimatycznej kamienicy czy luksusowej willi. Sztukaterię pod względem kolorystyki można łączyć spójnie lub kontrastowo. Pierwszy wariant zawsze będzie bezpieczny, a uzyskany w ten sposób efekt bardziej uniwersalny. Kontrast pozwoli z kolei wyróżnić wnętrze i nadać mu charakteru, jednak wymaga od projektanta bardzo dobrego poczucia estetyki.

Kot na parapecie

Uzupełnij aranżację mieszkania

Szeroki wybór listew w naszej ofercie pozwoli Ci dobrać sztukaterię idealną do Twojego wnętrza, dzięki czemu będzie prezentowała się ona estetycznie i spójnie, nie dając wrażenia oderwania od całej stylistyki pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym polecamy przede wszystkim modele klasyczne o prostej linii, pozbawione jakichkolwiek wzorów lub frezowań, a także warianty z delikatnym, płynnym wgłębieniem. Jeżeli nie boisz się mocniejszych zdobień, a w Twoim wnętrzu dominują geometryczne wzory, możesz także postawić na listwy frezowane, jednak wyłącznie te o ostrej, regularnej linii, na przykład modele z wzorem ząbkowanym, które dobrze wpiszą się w surowy klimat nowoczesnych aranżacji. Dla mieszkań tradycyjnych, ponadczasowych, klasycznych i tych urządzonych w stylu vintage lub glamour przygotowaliśmy bardzo duży wybór listew frezowanych, które charakteryzują się przede wszystkim miękką linią i bogatym wzornictwem. Takie maskownice nadają wnętrzu przytulności lub bardzo luksusowego charakteru w zależności od tego, jak mocno zdobiony wariant wybierzesz.

Jak dobrać szerokość?

Przy wyborze idealnego modelu listew karniszowych nie wolno zapominać o tym, że równie istotna jak aranżacja wnętrza jest jego wielkość, która decyduje o szerokości dobieranej sztukaterii. Wyższe i większe pomieszczenia wymagają doboru listew szerszych, które pozwolą zachować odpowiednie proporcje, bez groteskowego efektu. W naprawdę obszernym mieszkaniu można bez obaw postawić na połączenie listew przypodłogowych i sufitowych – razem stworzą spójną całość, która zaprezentuje się bardzo elegancko. Z kolei w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze, należy wybierać sztukaterię znacznie węższą, aby nie przytłoczyć wnętrza, lecz dodać mu przytulności. Przyjmuje się, że dla ścian o wysokości około 2,5 m wybieramy listwy o szerokości minimum 10 cm, a dla niższych proporcjonalnie węższe.

Z czym łączyć listwy sufitowe?

Sztukateria to element wykończeniowo-dekoracyjny, który może zupełnie odmienić wnętrze, jednak należy korzystać z niego umiejętnie, aby uzyskany efekt nie był przerysowany. Jeśli w Twoim mieszkaniu są już zamontowane listwy przypodłogowe lub sufitowe, dobierając do nich maskownice karniszowe, musisz dopilnować, aby ich wzór był dokładnie taki sam. W przeciwnym razie całość będzie prezentowała się nieatrakcyjnie. Jeżeli jednak Twoje wnętrza są skromne, powinieneś rozważyć połączenie ozdobnych maskownic karniszy z innymi elementami sztukateryjnymi, na przykład wokółokiennymi czy podparapetowymi. Dzięki temu cała sztukateria stworzy spójną całość i nada Twojemu mieszkaniu wyjątkowego charakteru. Tu również panuje zasada jednolitych wzorów, a przynajmniej podobnego sposobu wykończenia listew. Jedne z nich mogą być bardziej płaskie, inne mocniej wyfrezowane, jednak najważniejsze jest to, aby wszystkie były albo ostro cięte, albo subtelnie zaokrąglone. Maskownice karniszowe dają także możliwość montażu taśm oświetleniowych LED. Korzystając z odpowiedniego wyprofilowania tego typu sztukaterii, możesz zatem nie tylko zamaskować nieestetyczny karnisz lub szynę, ale także zdecydować się na naprawdę nietuzinkową instalację oświetleniową. Podsufitowe lampy LED pozwalają uzyskać w mieszkaniu wyjątkowy klimat, a dodatkowo są energooszczędne i wyróżniają się bardzo długim czasem działania, dzięki czemu nie musisz martwić się koniecznością szybkiej wymiany.

Listwy maskujące karnisze to bardzo prosty, szybki i ekonomiczny sposób, aby samodzielnie odmienić wygląd swojego mieszkania bez długich i kosztownych remontów. Wybór tych elementów sztukaterii w naszej ofercie jest naprawdę szeroki, dzięki czemu bez trudu dopasujesz wariant idealny do stylistyki Twoich wnętrz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień