Listwy sufitowe LED-owe - Prestige-molding.pl

Listwy sufitowe LED-owe

Listwy sufitowe LED to stylowa forma dekoracji, z pomocą której utworzyć można efektowne oświetlenie w pomieszczeniu. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim jako dodatkowe źródło światła, wprowadzając do wnętrza nastrojową atmosferę i wytworność. Szeroki wybór oświetleniowej sztukaterii sufitowej znaleźć można w ofercie sklepu internetowego Prestige Molding.

Spis treści
Budowa i zastosowanie
Zalety
Parametry
Jasność i kolor diod
Temperatura barwowa
Montaż
W praktyce
Oferta Prestige Molding

Poznaj budowę i zastosowanie listew sufitowych LED

Listwy sufitowe LED zyskują coraz większą popularność. Wynika to z energooszczędności diod elektroluminescencyjnych, które stosowane są także w przypadku listew ściennych czy przypodłogowych. Oświetlenie LED wprowadza do pomieszczeń przytulny klimat, nierzadko całkowicie odmieniając aranżację całego wnętrza po zapaleniu światła. Listwy sufitowe występują w różnych odsłonach stylistycznych, dzięki czemu pozwalają na utworzenie niebanalnej i oryginalnej instalacji świetlnej, dopasowanej do charakteru każdej nieruchomości.

Budowa i zastosowanie

Listwy przysufitowe LED najczęściej wykonane są ze styroduru XPS, będącego pochodną styropianu. Przystępność tego materiału znacząco ułatwia montaż sztukaterii, ponieważ nie wymaga stosowania ciężkiego sprzętu, poświęcania dużych nakładów finansowych oraz marnowania czasu. Do listwy przymocowana jest taśma LED, dzięki której element może być używany jako punkt oświetleniowy. Odpowiednio skierowany strumień światła doskonale nadaje się do podkreślenia ściany dekorowanej np. cegłą, kamieniem czy panelami gipsowymi. Do cech charakterystycznych należy też możliwość swobodnego łączenia z innymi elementami, np. listwami przysufitowymi czy karniszowymi. Listwy te spełniają jednak nie tylko dekoracyjne funkcje. Ich zastosowanie może posłużyć również do skutecznego maskowania niedociągnięć powstałych podczas remontu wnętrza, a także efektywnego odświeżenia pomieszczenia. Gotowe listwy oświetleniowe stanowią dobrą alternatywę dla ciężkiej sztukaterii gipsowej, bądź też kombinowanych na różne sposoby profili z karton gipsu.

Zalety

Listwy sufitowe do LED-ów mogą być na szeroką skalę wykorzystane w nowoczesnym projekcie oświetlenia domowego, a także komercyjnego czy przemysłowego. Wynika to zarówno z energooszczędności samych diod elektroluminescencyjnych, jak i łatwości instalacji oraz wysokiej estetyki gotowego elementu. Listwy te często posiadają delikatne wzory, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie aranżacji. Stanowią natomiast jej harmonijne uzupełnienie, bez którego często trudno wyobrazić sobie kompletnie wykończone wnętrze. Listwy wzbogacone o światło LED najczęściej spełniają funkcję dodatkowego oświetlenia, ze względu na swoją delikatność i ekskluzywność. Do ich zalet należy jednocześnie uniwersalność, wynikająca ze swobody montażu na praktycznie każdym suficie. Listwy te są w większości przypadków wstępnie zagruntowane i przygotowane do nałożenia farby.

Salon z listwami LED

Na co zwrócić uwagę przy wyborze listew oświetleniowych sufitowych LED?

Listwy oświetleniowe sufitowe LED występują w wielu różnych rodzajach – zarówno pod względem stylistyki wykończenia, jak i parametrów. Dobierając konkretny model do warunków pomieszczenia, należy mieć na uwadze projekt wnętrza oraz jego indywidualne potrzeby. Przed wyborem konkretnej listwy sufitowej warto przyjrzeć się nie tylko estetyce samej sztukaterii, ale również parametrom technicznym części oświetleniowej.

Jasność i kolor diod

Listwy podsufitowe mogą osiągać oraz większe możliwości, co wynika z nieustannego rozwoju technologii LED. Nie wszystkie diody oferują jednakową jasność, dlatego w wielu projektach wykorzystać można mniej lub bardziej intensywne światło. Parametr ten jest mierzony w lumenach, co pozwala na dopasowanie go do własnych potrzeb i preferencji. Kluczowy wpływ na rodzaj i wygląd światła emitowanego przez listwę ma również jego kolor. Listwy występują w szerokiej gamie zarówno kolorów pojedynczych, jaki wariantów wielokolorowych. Najczęściej stosowane jest światło o barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej bieli, jednak wariant czerwony, zielony, żółty czy niebieski pozwala na uzyskanie bardzo ciekawego efektu wizualnego. Taśmy oznaczane jako RGB mogą wyświetlać kombinację kilku kolorów.

Temperatura barwowa

Listwy LED-owe sufitowe różnią się także temperaturą barwową, która określa odcienie emitowanych kolorów oraz wskazuje, jak ciepłe lub zimne będzie uzyskane światło. Wartość ta wyrażana jest w kelwinach. Temperatura ma bezpośredni wpływ na uzyskany efekt oświetleniowy – źródło światła o mocy 2000-3000 K określane jest jako ciepłe, przez co daje żółto-pomarańczową poświatę. Wraz ze wzrostem kelwinów, barwa biała zmienia się w żółto-białą, a następnie niebiesko-białą. Ten ostatni wariant uważany jest za najbardziej przystępny i przyjazny dla ludzkiego oka, dzięki czemu optymalnie sprawdza się w warunkach mieszkalnych.

Jak zamontować listwy przysufitowe LED i gdzie kupić?

Listwy przysufitowe LED wyróżniają się bardzo prostym montażem, co odróżnia je od wielu innych ozdób architektonicznych. Taką formę sztukaterii wewnętrznej zainstalować można samodzielnie, bez konieczności korzystania z profesjonalnego sprzętu czy pomocy fachowców. Do przeprowadzenia montażu listew należy przede wszystkim przygotować klej, piłę, miarkę oraz kilka podstawowych narzędzi. Po przyklejeniu elementu pod wybranym fragmentem sufitu można go swobodnie pomalować, wykorzystując do tego celu tradycyjną farbę. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której listwa nie pasowałaby kolorystycznie do wystroju lub poszczególnych elementów aranżacji danego pomieszczenia.

Praktyczne rozwiązanie

Listwy sufitowe do LED-ów są niezwykle oryginalnym sposobem na wykończenie wnętrza. Tego typu sztukateria polecana jest zwłaszcza osobom, którzy w niekonwencjonalny i zarazem szybki sposób pragną odmienić aranżację pomieszczeń mieszkalnych. W przeciwieństwie do wielu innych elementów dekoracyjnych, listwy te nie powodują optycznego pomniejszenia wnętrz. Nie wprowadzają też do wystroju wrażenia nadmiaru i przepychu, dzięki czemu pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku minimalistycznie urządzonych mieszkań, które zyskują w ten sposób nieco ciepła. Oświetlenie podsufitowe może jednocześnie skutecznie zamaskować wszelkie krzywizny czy nieestetyczne pęknięcia, które występują na łączeniach między sufitem a ścianą. Sztukateria tego typu z powodzeniem spełnia też funkcję zabudowy oświetlenia LED, efektywnie współpracując z różnymi systemami świetlnymi.

Sprawdź w Prestige Molding

Listwa sufitowa LED to jeden z produktów dostępnych w ofercie Prestige Molding. Produkujemy wysokiej klasy elementy sztukaterii z najlepszych jakościowo materiałów, które odznaczają się dużą odpornością na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nasze listwy wyróżniają się unikalną stylistyką, a także umożliwiają przeprowadzenie szybkiego i łatwego montażu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową Prestige Molding.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień